O nas

Rozwinięta sieć sklepów, tysiące produktów, własna produkcja, placówki gastronomiczne, centrum konferencyjno- bankietowe. Wszystko co robimy, robimy z myślą o naszym Klientach.

Od lat  budujemy swoją markę dokładając wszelkich starań, by wypracowane standardy przekładały się na satysfakcję kupujących. Dbałość o jakość stanowi jeden z priorytetów, którymi nasza firma kieruje się nieprzerwanie od początków swojego funkcjonowania, a więc od XIX wieku. Jako jedna z nielicznych lokalnych firm, szczycimy się bogatą historią.  Korzenie spółdzielni   sięgają bowiem 1897 roku,w którym odbyło się zabranie założycielskie pierwszego Stowarzyszenia Spożywców w Białymstoku.  Zapoczątkowane  już wtedy tradycje polskiego handlu kontynuuje do dzisiejszego dnia Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Białymstoku,  stawiając zgodnie z ideą swoich założycieli na tradycję i jakość.

By sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku stale poszerzamy ofertę i rozwijamy sieć sklepów. Aktualnie, dominują wśród nich sklepy ogólnospożywcze, m.in. piętnaście nowocześnie wyposażonych supermarketów, zajmujących łączną powierzchnię ok. 17 tys. m2. Każdy z nich oferuje ponad 10 000 pozycji asortymentowych, wśród których czołowe pozycje zajmują  wywodzące  się bezpośrednio z własnej produkcji:  wędliny, garmażerka, pieczywa oraz ciasta i wyroby ciastkarskie.

Produkcja odbywa się w: dwóch piekarniach, ciastkarni, zakładzie przetwórstwa mięsnego  i zakładzie garmażeryjnym, które oprócz własnych sklepów zaopatrują również wielu innych odbiorców z miasta i okolic.

Poza własną produkcją posiadamy także sieć gastronomiczną: pięć barów szybkiej obsługi  oraz duże centrum gastronomiczno - konferencyjno-bankietowe. Obiekt o nazwie Centrum Astoria skupia: restaurację, pub, wspomniany bar, kawiarnię z tarasem widokowym oraz trzy sale konferencyjno-bankietowe.

PSS Społem Białystok to nie tylko sieć sklepów ogólnospożywczych i gastronomii. Posiada także dom handlowy i trzy sklepy z artykułami gospodarstwa domowego z bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą produktów.

Spółdzielnia troszczy się niezmiennie o zachowanie wysokiej  jakości oferowanych produktów i świadczonych usług. Personel obiektów handlowych i gastronomicznych podlega ustawicznym szkoleniom aby jak najlepiej pełnić funkcję obsługi Klientów. O najwyższą jakość i świeżość oferowanych produktów dbają własne laboratoria, służby technologiczne i dział jakości. PSS „Społem” w Białymstoku jako pierwsza spółdzielnia w kraju uzyskała Certyfikat potwierdzający wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg normy ISO 22 000, będącej międzynarodowym standardem zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Na przestrzeni wielu lat jakość wyrobów "Społem" znalazła uznanie w oczach Konsumentów i ekspertów. Dowodem tego są liczne nagrody, wyróżnienia oraz wysokie miejsca w prestiżowych rankingach przedsiębiorstw (lista 500 „Rzeczypospolitej”, „Polityki”, „Gazety Bankowej” i „Home & Market” „Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw”).

Spółdzielnia aktywnie uczestniczy w życiu mieszkańców miasta  wspierając  instytucje i organizacje, szkoły patronackie oraz wiele wydarzeń o charakterze kulturalno-oświatowym i charytatywnym.

 

 

 

background image: